Hrana i održivost
Autor: Administrator , 9. 3. 2020.

Dana, 7. ožujka 2020. godine, održana je treća edukativna radionica pod nazivom „Hrana i održivost“.

Lokalni koordinatori su s djecom-patrolašima proveli aktivnosti unutar navedene radionice, a cilj radionice bio je potaknuti na razmišljanja van okvira, kao i na istraživanje odgovora, potaknuti na razmišljanje o dugoročnim posljedicama nekog djelovanja, potaknuti na timski rad i kreativnost, osvijestiti činjenicu da se velika količina hrane baca, da se resursi nepravilno raspodjeljuju te da je potrebno djelovati po principima održivog razvoja, potaknuti na pomno planiranje aktivnosti i djelovanje u skladu s njima te potaknuti na kupnju lokalnih proizvoda.

Učenici su se upoznali s principima održivog razvoja kroz neformalne metode učenja i iskustveno učenje – kotač posljedica, teambuilding igru, digitalne materijale, medijsku pismenost, križaljke, tzv. aktivnost dan-noć u vrtu (istaknuta je važnost raznolikosti voća i povrća u vrtu), intervjuiranje građana te školicu pantomime. Nakon pojedine aktivnosti djeca-patrolaši razgovarali su o provedenoj aktivnosti, razmjenjivali svoja zapažanja te kritički promišljali čime su nastavili biti aktivnim sudionikom radionice.

Podsjetimo, u svakoj od sedam škola Šibensko-kninske županije oformila se grupa od 20 djece-patrolaša koji su s lokalnim koordinatorom počeli provoditi aktivnosti „Plave Eko-patrole“ unutar navedene radionice. Koordinatorica naše škole je učiteljica informatike Jelena Meić.

(Program sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Stajališta izražena u ovom programu isključiva su odgovornost Udruge za zaštitu prirode i okoliša te promicanje održivog razvoja Argonaute i ne odražavaju nužno stajalište Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske.)