« Kolovoz 2022 »

RADNO VRIJEME:

utorak, četvrtak, svaki drugi petak:

8:00-14:00

Knjižnica OŠ Murterski škoji nalazi se na katu školske zgrade. U čitalačkom dijelu nalaze se četiri stola sa 20 sjedećih mjesta. Knjižnica posjeduje dva računala od kojih je jedno na raspolaganju učenicima. Knjižni fond broji ukupno 3919 knjige, od toga 3006 u učeničkom fondu i 913 u nastavničkom fondu.                                                                                                        Školska knjižnica pruža potporu učenju, prati nastavni plan i program i potiče kvalitetno provođenje slobodnog vremena. Posebna pažnja pridaje se poticanju čitanja. Svake godine uključujemo se u nacionalno Natjecanje u čitanju naglas.                                                                                                Članovi knjižnice su učenici, učitelji i ostali zaposlenici škole.                        U knjižnici se odvijaju i dvije izvannastavne aktivnosti, šahovski klub i mala škola pletenja.

Šahovski klub

Članovi šahovskog kluba upoznaju se s osnovama igre i logičkim operacijama u šahu. Pri kraju nastavne godine priredimo školski turnir u šahu. Dokazano je da šah utječe na razvoj mozga, potiče kreativnost, povećava sposobnost rješavanja problema, uči planirati i predviđati te unaprijeđuje sposobnost pamćenja. Ništa manje važno nije ni promicanje međusobnog uvažavanja i sportskog ponašanja.

Mala škola pletenja

Na satovima pletenja učimo se osnovama rada s iglama i vunom: nizanje očica, krivi i pravi bod, sužavanje i proširivanje pletiva. Pletenje je zanimljiva aktivnost koja osim kreativnosti poboljšava fine i grube motoričke pokrete, pomaže zadržavanju fokusa i pažnje te poboljšava sliku o sebi i svojim sposobnostima.

U knjižnici se treba pridržavati nekih pravila:

• Odjednom se mogu posuditi do 3 knjige na rok od 30 dana.
  • Prije posudbe nove lektire treba vratiti staru
  • Knjigu treba vratiti neoštećenu
  • Ako se knjiga uništi ili izgubi, treba kupiti novu
  • U knjižnici treba vladati red i mir