OSNOVNI PODACI

stručnih suradnika:       3
 ostalih djelatnika:    8

PODACI O ŠKOLSKOM  PODRUČJU

Školsko područje obuhvaća mjesto Murter i mjesto Betinu s oko 2700 stanovnika. Matična škola je u Murteru, a Područni odjel u Betini. U Područnom odjelu Betina su samo niži razredi i to 1 . i 3. razred te kombinacija 2. i 4. razreda. U matičnoj školi u Murteru su niži i viši razredi od 1. do 8.  razreda.

Svi učenici u školu dolaze  pješice. Nekim učenicima je škola nadomak doma, dok drugi trebaju pješačiti dva, a neki skoro tri kilometra.

Školska zgrada se sastoji od dijela koji je izgrađen 1990. - učionički trakt s kabinetima i sanitarijama - i novog dijela koji je u uporabi od prosinca 2003. godine.

U novoizgrađenom dijelu nalaze se tri učionice (učionica za učenje stranih jezika, učionica za informatiku i učionica za tehničku kulturu), knjižnica, zbornica, upravni trakt, kuhinja i sanitarije. Na samom ulazu u školu nalazi se garderobni prostor s ormarićima. Pred ulazom u školu nalazi se natkriveni prostor gdje se učenici mogu zadržati na velikom odmoru, a da ne budu izloženi kiši.

Murter je autobusnim vezama povezan sa Šibenikom, Zadrom i Zagrebom.

Pored stalnog radnog odnosa jednog, a ponegdje i oba roditelja, izvori prihoda gotovo svih stanovnika ovog školskog područja su turizam te manjim dijelom ribarstvo i poljoprivreda.
                   .

PROSTORNI  UVJETI

1. UNUTRAŠNJI  ŠKOLSKI  PROSTOR

Veličina prostora matične i područne škole odgovaraju potrebama broja učenika. U novom dijelu nalaze se tri učionice, knjižnica, zbornica, upravni trakt, kuhinja, blagovaonica, višenamjenski prostor, kotlovnica i sanitarije (1220 m2). Izgradnjom novog dijela prostori u starijem dijelu konačno su privedeni svojoj svrsi. Tako su tri učionice predmetne nastave na katu dobile svoje kabinete, a kabinet GK i LK služi kao učionica GK.   Razredna nastava koristi učionice broj 1, 2, 3 i 4 u prizemlju. Sve učionice su opremljene projektorima i računalima te gotovo sve klima uređajem. Zajedno sa starim dijelom (1050 m2) škola sada ima 2.270 m2 unutarnjeg prostora. Učenicima je na raspolaganju športska dvorana površine 1624 m2 koja je otvorena  14. veljače 2009. godine.

Područni odjel u Betini ima dvije učionice. Obje učionice su obnovljene. U jednoj je novi namještaj, a u drugoj je stari zamijenjen sačuvanim namještajem iz matične škole. Obje učionice su opremljene novim audiovizualnim sredstvima i klima uređajima. Jedna učionica je opremljena računalom i projektorom te platnom za projekciju.

Učionice u matičnoj i područnoj školi vrlo su dobro opremljene.  U gotovo svim učionicama postavljeni su   stropni projektori povezani s računalima i platna za projekciju. Učionica za informatiku uz stropni projektor opremljena je sa sedamnaest uglavnom novih računala.

Školska knjižnica ima  3817 lektirnih  naslova, 545 učiteljskih knjiga i 47 DVD-a.

2. PLAN ADAPTACIJE, DOGRADNJE I IZGRADNJE ŠKOLSKOG PROSTORA

Plan nabave dugotrajne imovine:

• postavljanje video nadzora
  • klima uređaji za matičnu školu – preostale učionice
  • nabava projektora za učionicu stranih jezika
  • zamjena radijatora u starijem dijelu školske zgrade