Posjet poduzetničkom inkubatoru Inovativni Zadar
Autor: Ivana Skroza, 3. 6. 2022.

U sklopu projekta pod nazivom "Mali poduzetnici" u organizaciji udruge CINAZ iz Zadra u koji je uključena škola OŠ Murterski škoji organiziran je edukativni posjet poduzetničkom inkubatoru u Zadru - Inovativni Zadar.
U projektu su sudjelovali učenici od petog do osmog razreda koji su uključeni u projekt. Posjet se sastojao od predavanja gospođe Ane Vidović koja je prezentirala rad inkubatora koji je namjenjen prvenstveno kao potpora tzv. Start up projektima te kao stručna pomoć pojedincima koji žele započeti privatni posao a nedostaje im prostor,logistika i stručna pomoć.
Za učenike je organizirana interaktivna radionica uz korištenje tzv.platna poslovnog modela te su učenici naučili kako detektirati potrebu za nekom uslugom ili djelatnosti u društvu te iz toga razviti poslovnu ideju.
Nakon interaktivne radionice učenici su razgledali inkubator te razgovarali sa mladim poduzetnicima koji koriste prostor inkubatora.Ovim posjetom ujedno je završen projekt "Mali poduzetnici" te se ovim putem zahvaljujemo udruzi CINAZ na zanimljivim radionicama i edukacijama koje su trajale tijekom ove školske godine.