Županijsko Natjecanje iz Hrvatskoga jezika i županijska smotra LiDraNo
Autor: Ivana Skroza, 31. 3. 2022.

Županijsko Natjecanje iz Hrvatskoga jezika i županijska smotra LiDraNo

Županijsko Natjecanje iz Hrvatskog jezika održano je 30.3. 2022.  u OŠ Rogoznica. Na županijskom Natjecanju iz Hrvatskog jezika sudjelovale su četiri učenice naše škole i pokazale iznimno znanje u poznavanju hrvatskoga jezika. U kategoriji sedmih razreda prvo mjesto osvojila je učenica naše škole Beata Mudronja, drugo mjesto osvojila je učenica Franka Skračić, a četvrto mjesto učenica Filipa Rameša. Čestitamo učenicama i njihovoj mentorici Gordani Knez.

U kategoriji osmih razreda natjecala se učenica Patricija Bokan i osvojila je peto mjesto. Čestitke njezinoj mentorici Lari Paić.

Na županijskoj smotri LiDraNO 2022. god. naša škola sudjelovala je u literarnom, novinarskom i dramsko-scenskom izrazu. U literarnom izrazu svoje radove  pročitale su učenice Eva Šikić, 6.b s naslovom Odrastanje i Tea Rameša, 7.b. s naslovom Baba Duška. U novinarskom izrazu za državnu smotru LiDraNO predložen je školski list Škoji urednice Mihaele Veronike Šikić, 8.r. pod vodstvom mentorice Lare Paić te  je predložen i novinarski rad Malo Misto učenice Dore Kulušić, 5.a i mentorice Gordane Knez.

U dramsko-scenskom izrazu ove godine održali su se samo pojedinačni nastupi u kazivanju poezije.  Našu školu predstavljala je učenica osmog razreda Mihaela Veronika Šikić koja je recitirala  murterskim izričajem pjesmu Maslina, autora Ive Šikića Balare.

Velike čestitke našim talentiranim učenicima na njihovu uspjehu.