Osnovna škola Murterski Škoji

« Veljača 2021 »

Sat

Na Internetu sam najčešće na:

Ispis statistike od 26. 4. 2012.

ŠKOLSKI LIST

Korisne stranice

Weather by Freemeteo.com
Cluentum na Colentumu
Autor: Ivana Skroza, 28. 10. 2020.

CLUENTUM NA COLENTUMU

Danas su učenici 5.a i 5.b razreda u pratnji učitelja talijanskog jezika, Karla Klarina, posjetili arheološki lokalitet Colentum i tamo odigrali igru Cluentum.

Učenici su od škole do Colentuma otišli na biciklima što je bio jedan od zabavnijih dijelova današnjeg izleta. Učenici su naučili da ako češće koriste bicikle ili idu pješke da mogu pomoći prirodi odnosno našem okolišu u borbi protiv ispušnih plinova.

Po dolasku na Colentum tamo su nas dočekale članice iz udruge Argonauta: Carla i Claudia. Claudia je inače iz Italije, iz Torina. Claudia je tijekom igre koristila isključivo talijanski jezik pa su naši učenici neke riječi ponovili, a neke nove naučili.

Sama igra je bazirana na popularnoj igri Cluedo, ali s prilagodbom na antički svijet našega Colentuma. Kako bi što prije otkrili tko je ukrao blago, učenici su morali postavljati pitanja, ali da bi dobili odgovore, morali su i pobijediti u igrama. Bilo je tu: „potezanja konopa“, bacanje kamena u dalj, rimska igra „Delta“, kamen, škare, papir, stajanje na jednoj nozi…a pobjednička ekipa je dobila slatko blago i zahvalnicu udruge Argonauta.

Kako nam je bilo, pogledajte u galeriji.

Arrivederci!