Osnovna škola Murterski Škoji

« Veljača 2021 »

Sat

Na Internetu sam najčešće na:

Ispis statistike od 26. 4. 2012.

ŠKOLSKI LIST

Korisne stranice

Weather by Freemeteo.com
Plava Eko-patrola u Murteru-Zajedno za čišći okoliš
Autor: Administrator , 29. 6. 2020.

7. lipnja 2020. godine održana je šesta edukativna radionica za učenike od 5. do 8. razreda pod nazivom Zajedno za čišći okoliš!

Ciljevi šeste edukativne radionice su bili sljedeći: naučiti i primijeniti znanstvenu metodu prikupljanja podataka o otpadu; potaknuti na širenje znanja i aktiviranje sugrađana na ekološke aktivnosti i održiv životni stil; potaknuti na detektiranje problema, aktivno saniranje onečišćenja i pravilno adresiranje problema i mogućih rješenja; osvijestiti važnost cilja, grupe i njezine veličine u adresiranju i rješavanju problema.

Provedbi šeste edukativne radionice prethodilo je održavanje koordinacijskog sastanka s lokalnim koordinatorima na kojem su dogovorene sljedeće aktivnosti:

1. Poziv na foto natječaj
  2. Metoda transekta i skupljanje otpada
  3. Što sadrži želudac kita?
  4. Educiraj se, pokreni se i patroliraj!
  5. Ali to nije sve.

Radionica Zajedno za čišći okoliš odvijala se na obližnjim otocima na području sedam osnovnih škola uključenih u provedbu projekta te su lokalni koordinatori prije provedbe edukativne radionice dogovorili i organizirali najam plovila i lokaciju čišćenja te obavijestili lokalno komunalno poduzeće o akciji i dogovorili preuzimanje otpada.

Djeca-patrolaši su prije provedbe edukativne radionice istražili podatke o onečišćenju mora i napravili svojevrsne „ulaznice za brod“ te animirali roditelje da sudjeluju u posljednjoj aktivnosti radionice kako bi joj i sami dali doprinos.

Tijekom radionice smo metodom transekta sakupili otpad, napravili smo edukativne ulaznice za brod i dobili povratne informacije za Eko-grintalicu. Na samo 20 m2 prikupili smo 2 velike vreće smeća, te zaključili da ima najviše plastike i opušaka cigareta.